Ziarul MĂNECIU Numărul 9 din septembrie 2021

A apărut numărul 9 din 2021 al ziarului local MĂNECIU. Din cuprins: Mesajul primarului Florin Auraș Dragomir, cu ocazia începerii noului an școlar; Primăria a oferit ghiozdănele cu rechizite tuturor bobocilor; Acoperiș nou pentru Piața Agroalimentară; Hotărâre privind aprobarea închirierii pajiștilor aparținând domeniului privat al Comunei Măneciu (III); Școlile, amenajate și înfrumusețate pentru noul an școlar; Au început lucrările la două obiective importante pentru comună; Pistă de biciclete în comuna Măneciu; 7 ani de la trecerea la Domnul a preotului Aurelian CATRINA; Portret de ales al mănecenilor: Cosmin-Ioan GHIMPU Consilier local; Frumoase prezențe folclorice mãnecene la un festival național în Roșia - Bihor.  Descarcă aici !