Ziarul MĂNECIU Numărul 12 din decembrie 2021

A apărut numărul 12 din 2021 al ziarului local MĂNECIU. Din cuprins: Moș Nicolae a adus daruri pentru toți elevii din localitate, Ziua Națională a României - marcată de evenimente speciale în comuna Măneciu, Colegiul ,,Ferdinand I" Măneciu PROMOVARE ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL/DUAL, Trei cadre didactice de excepție au primit titlul de CETĂȚEAN DE ONOARE, Construcția Centrului social de zi - se ridică etajul, Căminul Cultural Măneciu Ungureni - se lucrează la structura de rezistență, Portret de ales al mănecenilor: Constantin PISĂU, Au fost majorate numărul și cuantumul burselor școlare pentru elevii din comună, Parcul central prinde contur, Proiect pentru modernizarea și eficientizarea sistemului de iluminat public în Măneciu, Bebe Bãrbulescu, noul director al Clubului Sportiv Comunal Măneciu  .  Descarcă aici !