Ziarul MĂNECIU Numărul 17 din mai 2022

A apărut numărul 17 din 2022 al ziarului local MĂNECIU. Din cuprins: Parcul din centrul comunei - inaugurat de Ziua Copilului; Sute de voluntari și oficialii localității au ieșit la treabă în acțiunea “Curățăm România!”; Primăria susține și anul acesta activitățile bisericilor; Elevii vor “boteza” parcul din centrul comunei; Proiectele de interes public ale ONG-urilor primesc finanțare de la bugetul comunei; La Măneciu, s-au cernut cele mai bune echipe de handbal fete din școlile prahovene; Parcul din centrul comunei Măneciu - Internet, jocuri de lumini și jeturi de apă; Ana Rătescu, campioana României la... geografie; Lucrări de betonare efectuate pe strada Gheaba; Portret de ales al mănecenilor:  Gheorghe Dorobanțu; Consiliul Județean a depus cereri de finanțare pentru înființarea rețelei de gaze naturale în 31 de comune din Prahova; Parcul de la Căminul Cultural Măneciu Pământeni, în curs de amenajare .  Descarcă aici !