Ziarul MĂNECIU Numărul 26 din februarie 2023

A apărut numărul 26 din 2023 al ziarului local MĂNECIU. Din cuprins: Attila Cseke, ministrul Dezvoltării: "Comuna Măneciu se află printre primele zece comune din România, ca valoare a fondurilor accesate prin PNRR" ; Primăria a depus pentru finanțare, încă un proiect de importanțã capitală pentru comuna Măneciu: Peste 4,2 milioane de euro - investiția în canalizare; A fost semnat contractul de finanțare pentru proiectul destinat Colegiului “Ferdinand I”; Lucrări de reabilitare a Cãminului Cultural de la Măneciu Pământeni; Încălzire centralizată la Grădinița Colegiului “Ferdinand I”; Progrese semnificative la lucrările de construire a Căminului Cultural Măneciu-Ungureni; Modernizarea iluminatului public din comună se face cu bani europeni; Consilierul Local Constantin PETRESCU, în CA al Clubului Sportiv Măneciu; EMIL MUNTEANU - meșter popular, creator de țitere.  Descarcă aici !